اگر به فکر پرورش سیب زمینی خود هستید ، اکنون زمان آن رسیده است. اما قبل از شروع کار ، باید روش کاشت مناسب برای حیاط خود را در نظر بگیرید. چند سال پیش ، من یک آزمایش انجام دادم: من سیب زمینی Butterball آلمانی را با استفاده از هفت روش مختلف کاشت رشد کردم . در طول دوره رشد ، جوانب مثبت و منفی هر یک کاملاً شفاف شد.

به روشهای مختلف کاشت مورد نظر خود نگاهی بیندازید ، از جمله روشهایی که بهترین کار را کرده اند و کدام یک از آنها نتایج کمتر از ستاره را به دست آورده اند.

سیب زمینی ارزان

ارزان ترین: ردیف های حبابسنگرهای مستقیم و کم عمق ، 2 تا 3 فوت از هم را در خاک آماده شده حفر کنید. سیب زمینی بذر را 12 اینچ از هم جدا کنید و حدود 3 اینچ خاک را بپوشانید. هنگامی که شاخه های آن به 10 تا 12 اینچ ارتفاع پیدا کرد ، از یک کلاه یا بیل استفاده کنید تا خاک را از بین ردیف ها بچسبانید و آن را در برابر گیاهان تپ کنید ، ساقه ها را در نیمه راه دفن کنید. در طول فصل رشد لازم را تکرار کنید تا غده ها پوشانده نشوند.

بر خلاف باغبانی کانتینر ، چیزی برای یا ساخت و خاک برای حمل و نقل وجود ندارد. این روشی ساده ، ارزان و اثبات شده است که کشاورزان هزاره از آن استفاده کرده اند. این برای گیاهان در مقیاس بزرگ نیز عملی است.

با این حال ، کیفیت خاک ممکن است عملکرد را محدود کند. در مکانهایی که خاک به مقدار کم مواد آلی را فشرده یا کم کرده است ، ممکن است یک تکنیک بالای زمین بهتر عمل کند.

در اینجا ویدئویی وجود دارد که این روش کاشت سیب زمینی را نشان می دهد:
سیب زمینی های بذر را بر اساس فاصله مشخص شده برای ردیف های حفره ای روی سطح خاک آماده قرار داده و آنها را با 3 تا 4 اینچ نی شل و بدون بذر بپوشانید. هنگام رشد بیشتر نی ها را در اطراف ساقه ها جمع کنید و در نهایت لایه ای از یک پا یا عمق بیشتری ایجاد کنید.

فایده اینجاست که مالچ ضخیم رطوبت خاک و علفهای هرز را در بر می گیرد. برداشت بدون حفر بدون دردسر است و این روش به عنوان روشی برای خنثی کردن سوسک سیب زمینی کلرادو پیشنهاد می شود . با این حال ، این عملکرد کمتر از ردیف تپه تولید کرده و موش صحرایی شناخته شده است که از خوردن محصولات زراعی زیر پوشش نی استفاده می کند.
خاک را در پایین یک تخت خواب بلند پر از نیمه پر کنید. سیب زمینی بذر فضایی از هر جهت حدود 12 اینچ از هم جدا شده و آنها را به عمق 3 اینچ دفن می کند. با رشد سیب زمینی ، خاک بیشتری اضافه کنید تا بستر پر شود. در صورت امکان با برداشتن طرفین برداشت را ساده کنید.

این روش بیشترین برداشت را در آزمایشات من به همراه داشت و سیب زمینی به اندازه یکنواخت بزرگ بود. تختخواب های بلند شده جایی مناسب است که خاک باغ سنگین و ضعیف تخلیه شود. نزولی: خاک برای پر کردن تختخواب باید از جایی به وجود آید - و خیلی طول می کشد.

مناسب برای DIYers: جعبه های چوبی

یک جعبه مربع بدون کف بسازید یا ب - من از تخته های دور ریخته شده چوب استفاده کردم - و برای بستر بلند شده همان کار را کاشتید. جعبه به گونه ای طراحی شده است که می توانید با رشد گیاهان ، براده های اضافی و خاک اضافه کنید. از نظر تئوری ، می توانید باریک سطح زیرین را برای برداشت برداشت کنید ، یا فقط آن را نوک بزنید.

بلیط هواپیما زمینی ,اینچ ,استفاده ,برداشت ,ردیف ,کرده ,اضافه کنید ,مختلف کاشت ,مناسب برای منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

وب سایت رسمی هنرمند ئامانج حسن زاده گمنام.. سایت کلاس دهم رشته انسانی ، کلاس دهم،پایه دهم تک چت | چت تک طراحی دکوراسیون داخلی طراحی سایت و سئو سایت فروشگاه خرید ارزان لباس کنتائو 1399 ikereywp Webbplats تامین تولیدتجهیزات صنعتی وتهویه مطبوع